Haber

Kılıçdaroğlu: Siyaset üstü bir düşünce kuruluşu kurduk

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bugün İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Stand Sarayı’nda düzenlenen “İkinci Yüzyıla Çağrı Toplantısı”nda vizyon belgesini açıklıyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satırbaşları:

Her şey çok hoş olacak. Bugün burada halkımızdan neden oy istediğimizi öğreneceksiniz. Artık halkımızdan herkes için daha iyi bir yaşam isteyeceksiniz. Bugün bu yeni sistemi tanıtıyorum. Bugün bir kriz kurtarma programı dinlemeyeceksiniz. Asıl sorun, ülkenin yapısal bir krize girmesini önlemektir. Bugün ülkenin kaderini değiştirme günü. Tek adam sistemi yerine çalışan bir sistem gelmeli. Yeni bir bekar adam aramıyoruz. Bugün siyaset üstü zihinlerin ekibiyle tanışacaksınız. Dünyadan ve Türkiye’den saygın 70 kişilik bir ekipten bahsediyoruz.

’70 DEĞERLİ İSİM GÜÇ İÇİN İŞE YARAMAZ’

Unutmayın yol arkadaşlarım, siyasi ve siyasi rozetli ya da rozetsiz, vatan ve vatan için bir aradayız. 24 saat güç birliği içinde olacağız. Kesintisiz üreten bir ülke inşa etmeye başladık bile. 70 ücretli isim iktidar veya parite için değil vatanı için çalışacak. Benim işim sistemi kurmak, çalıştırmak.

Jeremy Rifkin, Daron Acemoğlu gibi değerli isimler bizimle çalışacak. Haydi başlayalım.

Kemal Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasının ardından kürsüyü Jeremy Rifkin’e bıraktı. Düşünürlerin konuşmalarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu kapanış konuşması için yeniden sahne alacak.

GÜNÜN PROGRAMI

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak atanan ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in yanı sıra Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Akçigit gibi isimler görüşmede yer alacak. prof. Acemoğlu’nun da video konferans yoluyla bir sunum yapması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu toplantıyı sosyal medya hesabından “Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi kadrosu ekonomide ve endüstriyel dönüşümde hazır! Çünkü Türkiye bunu hak ediyor… 14:00’te görüşmek üzere” sözleriyle duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu